22 11 33 570 Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Generali TU S.A. należy do Grupy Generali Polska. Grupa ta należy do Generali PPF Holding obecnego w 14 krajów posiadającego:


  • ponad 10 milionów Klientów
  • ponad 12 mld € aktywów w zarządzaniu,
  • 2,6 mld € z przypisanej składki w 2006 roku
  • 305 mln € zysku netto w 2006 roku.

     Grupa Generali jest jednym z sześciu największych koncernów finansowo-ubezpieczeniowych świata, a w Europie zajmuje trzecią pozycję pod względem przypisanej składki. Po pięćdziesięcioletniej przerwie wróciła w 1999 roku na rynek polski. ( W okresie międzywojennym Generali w 1925 uzyskało prawo do działalności na całym obszarze Polski). W 2002 roku dołączyły do spółki Towarzystwa Zurich. Akcjonariuszem jest Generali Holding Vienna AG.

     Generali TU S.A. od 1999 roku oferuje klientom indywidualnym i klientom biznesowym. szeroką gamę ubezpieczeń osobowych, majątkowych i komunikacyjnych. W swojej ofercie posiada propozycje ubezpieczenia dla Szkół, Uczelni i Instytucji, dla Małych i Średnich Firm oraz dla Dużych Przedsiębiorstw.

     Towarzystwo ogłosiło w lutym 2013 roku założenia nowej, pięcioletniej Strategii Generali o nazwie 1_2_3_4.

Nowa strategia Grupy Generali Polska zakłada:

  • 1_bardzo dynamiczne tempo rozwoju biznesu
  • 2_podwojenie udziałów w rynku
  • 3_kilkukrotny wzrost przypisu składki
  • 4_dalsze zwielokrotnienie zyskowności

 Misja i wizja firmy

     Strategia 1_2_3_4 oznacza nową wizję rozwoju i działania. Generali Polska chce być dla Klientów ubezpieczycielem pierwszego wyboru i osiągnąć status jednego z liderów ubezpieczeń polskiego rynku. Generali chce dostarczać trwałą wartość i rozwijać się szybciej niż rynek.

     Powodzeniu tych przedsięwzięć towarzyszyć będą konkretne zobowiązania, jak tworzenie standardów prostej i efektywnej obsługi poprzez mądre wykorzystanie nowych technologii. Generali chce udowodnić , że jest z Klientami na dobre i złe. Istnieje po to, by żyło im się lepiej i bezpieczniej.

     Nowa filozofia biznesowa koncentruje się również na pracownikach firmy i przekonaniu, że dzięki zbudowanej kulturze korporacyjnej wybierają oni pracę w Generali w poczuciu dążenia do perfekcji w swoim zawodzie przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

     Allfinanz współpracuje z Generali TU S.A. od września 2009 roku.

 

Pełnomocnictwo