22 11 33 570 Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Zgodnie z art. 3 [1] ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374) Zarząd Allfinanz Sp. z o.o. polecił od dnia 13.03.2020 swoim pracownikom wykonywanie pracy poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna). W związku z powyższym kontakt >z pracownikiem biura możliwy jest tylko telefonicznie tel.: 221133570, 221133571 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ASSISTANCE


     Tania umowa dodatkowa, która warto ją posiadać. Z reguły dostępna w różnych wariantach z odmiennym zakresem odpowiedzialności. Warto to sprawdzić przed ubezpieczeniem i wiedzieć dokładnie na jakim zakresie najbardziej nam zależy.
W większości obejmuje: pomoc w przypadku awarii pojazdu lub kolizji; a w zależności od wybranego wariantu dodatkowo pomoc medyczną, doradczą, serwisową (np. odholowanie auta do warsztatu), organizacyjną (np. transport do domu, opiekę nad dzieckiem). Pomoc świadczona jest 24 godziny na dobę w kraju i za granicą .
Warto zwrócić uwagę na limity na holowanie pojazdu oraz czas na jaki udostępniany jest pojazd zastępczy.
Warianty najszersze obejmują min. dodatkowe usługi zapewniające kompleksową obsługę jak znalezienie przechowalni opon, udekorowanie pojazdu, zakup i dowóz łańcuchów śnieżnych oraz odmrażaczy do zamków, usługę door to door czyli odstawienie pojazdu do klienta po dokonanej naprawie, a także zapewnienie opieki po wypadku dla przewożonych dzieci oraz odwiezienie zwierząt i bagażu. w czasie podróży w Polsce oraz na terytorium niektórych państw Europy. Może oferować także zapewnienie hotelu dla kierowcy i pasażerów lub organizację podróży powrotnej w razie wypadku.
     Na rynku dostępne są tzw. oferty quasi assistance ale dla osób które w danym T.U. nie posiadają OC ani AC. Ochrona z tytułu tych umów jest bardzo szeroka i może obejmować:

  • holowanie bez limitu kilometrów (do sumy ubezpieczenia),
  • holowanie do miejsca wskazanego przez Klienta,
  • holowanie już od miejsca zamieszkania,
  • samochód zastępczy na 7 lub 14 dni.

     Ochrona objęte są zdarzenia powstałe na terenie Polski, krajów należących do systemu Zielonej Karty, Lichtensteinu, Monako, San Marino. W zależności od wariantu ochrona może obejmować: naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia przez pilota